| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema:
Am telefon Samsung Galaxy S2 de vreo 8luni nou dar vad ca de un timp nu ma mai tine bateria.Astazi aveam 74%baterie la ora 12 fara 20 si nu l-am mai folosit iar la 18 dupa ce ies de la scoala vad ca este inchis..nici nu merge deschis..acasa il bag la incarcat si debea merge sa il aprind ..sise stinge iar (arata baterie 0%) trebuie sa astept sa se incarce.
Poate fi din cauza bateriei? sa cumpar alta? sau poate fi o alta problema.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poate fi şi din cauza bateriei.
Oricum, Android-ul consumă multe "resurse"...

Eventual, să închizi conexiunea de date când nu o foloseşti şi să vezi să nu-ţi fie activat bluetooth-ul.

Cel mai bine ar fi să mergi la un Service să-ţi verifice bateria, apoi, dacă e nevoie, vei cumpăra alta nouă.

Toate cele bune.

1 răspuns:
| Culita_Daniel_1998 a răspuns:

Eu cred ca este din cauza softului asa am patit si eu imi aata ca se incarca singur se stingea singur.