| Tedytzu0 a întrebat:

.Am si eu o problema..Am un galaxy mini S 2 si aveam model de blocare la el..Si un var a incercat modelul de prea multe ori...Si acum imi cere contul google si pass..Parola nu o mai stiu dar am putut sa o schimb dupa Pc.Dar pe telefon nu merge..Stiti ce sa ii fac sa il deblochez.Dau funda..Si repede pls pentru ca imi trebuie de revelion...

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Foloseşte metoda explicată la linkul :

http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

| Tedytzu0 explică (pentru bursuc001):

Nu merge.straight face Am incercat sa apas butoanele dar nimic.Mai aveti alte idei.straight face Va rog imi trebuie pana la revelion!

| bursuc001 a răspuns (pentru Tedytzu0):

Încearcă hard reset cu metoda de la linkul :

http://www.hard-reset.com/samsung-gt-s6500-galaxy-mini-2-hard-reset.html

5 răspunsuri:
| dulgherunicu a răspuns:

hard reset ti apasat butonul power si cel din mijloc sau al buton dupa model o sa-ti apara ca la pc un fel de bios si acolo selectezi resset android

| YoNoMember a răspuns:

Du-te la agentia de la care ai luat telefonul si intreabai pe ei. La Smartphonul meu dau pe butonul de aprindere si pe volum + si - de o data si de acolo pot sa il deblochez...Vezi si tu! Du-te repede la agentia de la care ai luat telefonul(Vodafone, Orange, Cosmote, Germanos) si intreaba-i!

| Tedytzu0 explică:

Pai ma...Eu stiu contul google si parola
. Doar ca nu le primeste.Adica parola de la contul google am schimbat-o pe calculator..Are ceva? Deoarece nu o stiam pe cea veche...si mi-a trimis un cod de verificare.Si am net pe el.Dar nu a luat parola cea noua...La germanos aveam si eu de gand sa ma duc. dar.