| AlexGeorge2000 a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul meu! Am luat un virus si mereu cand am internetul pornit imi apar reclame de la Emag, Vodafone etc.Cum pot scapa de virus? Trebuie sa-i dau reset telefonului?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e virus - sunt cookies sau aplicații instalate care - fiind gratuite - iți fac reclamă la ceea ce ziceai

| AlexGeorge2000 explică (pentru sierra1):

Imi apar reclame si daca nu sunt intr-o aplicatie

| sierra1 a răspuns (pentru AlexGeorge2000):

Ea (aplicația) rulează in background - verifică ce ai instalat!

| BigSmokeJunior a răspuns:

Salut! In primul rand, imi cer scuze ca nu am raspuns la intrebare mai devreme. Nu stiu daca mai sunt de folos, dar eu tot o sa iti raspund. Dupa cit am inteles, problema ta nu este un virus. Exista doua posibilitati, fie iti apare notificare(bara de notificari), fie iti apare reclama Full Screen, adica pe tot ecranul. Daca ai notificari full screen, data viitoare cand apare, tine apasat pe partea de sus a notificari si ar trebui sa iti scoata "info" sau ceva de genul. La "info" o sa iti arate de la ce aplicatie primesti notificarile astea. Iar daca iti apare in partea de sus a telefonului, probabil cand ai intrat pe website lor, te-au intrebat daca vrei sa primesti notificari de la ei, si din gresiala ai apasat "da". In cazul asta nu am un raspuns, dar am sa caut si o sa iti dau un raspuns la problema asta. Sper ca inca am fost de folos!

| Razvan241998 a răspuns:

Sterge cookies-urile din browserul pe care il folosesti de ex google sau opera intra la setari si gasesti cookies