| FloriniReaL a întrebat:

Am si eu o problema la telefonul AllView A4 Duo. Aseara, pe la 3 faceam niste update-uri la facebook daca nu ma insel si la servicii google play, si mi s-a blocat aplicatia magazin play. De obicei, dupa mult timp, imi blocheaza unele aplicatii, dar mai rar, si rezolv totul cu un restart. Doar ca, dupa ce am dat restart, nu a mai pornit. Cand imi face asa, scot bateria si o pun la loc si isi revine, insa acum nu mai merge nici asa. Nu mai porneste deloc, chiar daca bag la incarcat telefonul. Dau funda cui ma ajuta...

8 răspunsuri:
| UltimulTemplier a răspuns:

Poti sa bagi la incarccat fara baterie e doar o idee...

| SebiSB a răspuns:

Buna, daca ai card SD, poti sa il bagi in calculator si sa stergi aplicatiile de pe el deoarece telefonul nu rezista la atatea update-uri. Dupa aceea il bagi inapoi in telefon si descarci ce ai nevoie. Nu te speria daca ai vre un joc caci salvarile sunt in telefon.

| FloriniReaL explică (pentru SebiSB):

Nu e acelasi lucru ca si cand ai scoate cardul SD si ai porni telefonul fara? Caci nu merge.

| hhjcckixbn a răspuns:

Stergei actualizarile magazinului play. Poate ca telegonul tau nu poate sa ruleze ultima versiune vumpatibila cu dispozitivul tau

| hhjcckixbn a răspuns:

Stergei actualizarile magazinului play. Poate ca telegonul tau nu poate sa ruleze ultima versiune conpatibila cu dispozitivul tau

| TheFanTa1 a răspuns:

Rooteaza-l si cred ca va merge. Daca nu du-l la reparat.

| FloriniReaL explică (pentru TheFanTa1):

Nu pot sa ii dau root, este in garantie. Cu siguranta il voi duce la reparat, dar am vrut sa vad daca reusesc prin sfaturile voastre.