| StEfyOrOs12999 a întrebat:

Am un Samsung galaxy SII PLUS de un an si 2 luni si nu mi se actualizeaza software-ul! Am android-ul de 4.1.2 iar o prietena care are si ea SII PLUS doar de cateva zile are telefonul actualizat la android 4.2.2 si ii arata super! Am dat pe actualizare software dar nu se intampla nimic! Am gasit pe net un link care imi zice sa imi conectez telefonul la pc prin usb iar apoi sa fac ceva... dar nu ma lasa sa ma conectez! Please help!

Răspuns Câştigător
| elvisel a răspuns:

Intr-adevar ultima actualizare al telefonului tau este: Galaxy S 2 Plus GT-I9105 SEK I9105XXUBND1 Android 4.2.2 04.04.2014 2632304.De actualizat este foarte simplu, intri aici http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9105,apoi descarci kies, si pornesti programul, iar restul iti arata insasi programul ce trebuie facut ^^ succes

| elvisel a răspuns (pentru elvisel):

Voi posta inca o data adresa deoarece am facut o mica greseala http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9105 imi pare rau nu stiu sa editez mesajul ^^

2 răspunsuri:
| AnimatedSignature a răspuns:

Actualizare software nu actualizeaza.
Daca-l faci android 4.2.2 SCHIMBI ROMUL TELEFONULUI!
Minusuri: bateria se duce imediat, pierzi garantia, merge greu, ai numai limba engleza (si altele africana, nu stiu) si altele.