| yAdrian a întrebat:

Am un telefon Cosmote Smart Play. Am o problema la el: Cand ii bag cartela se restarteaza. daca nu bag merge perfect. Ajutor pls.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Telefonul e deblocat? Face asa cu cartela de cosmote? Incearca cu altele sa vezi daca merge. Incearca sa-i faci un hard reset daca vrei. Daca nu, du-l la garantie/service, se poate sa fie ceva stricat in el, nu-ti detecteaza cartela bine, sau poate fi de la soft. Incearca sa upgradezi si la ultima varianta de Android pentru device-ul tau.

| yAdrian explică (pentru CM7YRE):

Cum ii fac update la soft? happy

| CM7YRE a răspuns (pentru yAdrian):

Intra la setari jos de tot trebuie sa gasesti about/despre si acolo ar trebui sa-ti scrie versiune software. De-acolo, coenctat la wireless/internet ar trebui sa-ti faci update-ul, sa verifici daca are cel mai nou soft.

| yAdrian explică (pentru CM7YRE):

Nu scrie nimic despre veriune software...