| 1Anonymous2 a întrebat:

Am un telefon doogee Shoot 1, il am de an si jumate. De cateva luni am o problema cu el, cu un anume virus truckload management, deci daca ma uit pe yt se mai deschide o fereastra identica si opreste applicatia care o folosesc la moment si se baga in reclame, sau telefonul sta pe masa cu ecranul blocat, brusc se aud reclamele in el, adica ma enerveaza de mor..merge foarte foarte greu, la notificari imi arata ca truckload management este periculos si sa-l dezinstalez dupa ce il sterg, la 5-10 minute apare iar..nustiu ce sa-i mai fac.I-am facut resetare din fabrica, acea resetare cand apesi 3 butoane(nu stiu cum se cheama) Daca stie cineva cum sa scap de accest virus va rog..deja am ajuns sa nu ma pot folosi de telefon, face ss singur, intra in applicatii singur.

3 răspunsuri:
| Jouliete a răspuns:

Eu am avut o problema similara cu reclamele, dar am alt telefon. Ti-as propune sa te uiti la fisiere si la descarcari sa vezi daca ai vreun fisier posibil care sa contina virusi si sa il stergi. Iarasi iti poti instala o aplicatie anti-virus ca sa iti curete telefonul.

| IoanWild a răspuns:

Salut incearca sa cauti o aplicatie buna de antivirus si apoi sa il resetezi telefonul iar. Sigur cand resetezi sa nu il lasi sa iti puna aplicatiile pe care le aveai in trecut. Dai sa fie totul de la inceput fara nimic altceva. Daca nici asa nu reusesti singura solutie este sa mergi la un service autorizat de telefoane si rezolvi contra cost aceasta problema. bafta

| 1Anonymous2 explică (pentru IoanWild):

Am scos rot felul de anto-virusuri, dar doar gaseseste virusul il sterge, iar dupa cateva minute apare iar.