| KLiNK a întrebat:

Am un telefon Karbonn Sparkle V cumparat recent. Nu prea ma pricep la smartphone-uri (este primul meu telefon cu Android). Cand stau pe net in 3-5 minute se duce un procent sau 2 din baterie. Este ceva normal la smartphone-uri? Netul este prin Wi-fi iar luminozitatea o tin la 20% fara sincronizari in background. Bateria este de 1700mAh. Nu stiu daca este normal si de aceea va intreb. Pana acum am avut numai telefoane "obisnuite" pana am simtit nevoia de un smatphone. Daca va ajuta cu ceva...eu am avut Android 4.4.4 KitKat dar cum am deschis telefonul i-am si facut upgrade la Android 5.1.1 Lollipop.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Da, este normal. Toate smartphone-urile au probleme cu bateria si se descarca destul de repede cand este utilizat.