| piratuu a întrebat:

Aseara eram pe YouTube, si telefonul s-a blocat, nu mai reactiona DELOC. I-am dat oprire fortata si cand sa-l repornesc, nu mai pornea. L-am pus la incarcat, si nici a doua zi era rece, si nici nu pornea. Ce sa fac? Mentionez ca telefonul este iesit din garantie.

2 răspunsuri:
| pantera30 a răspuns:

Buna salut uite raspunsul meu. Da restart la telefon sau reinstaleaza totul de la 0 si fa o copie de rezerva la tot ce ai pe el. Inca ceva copiaza numerele de telefon si scoate si cardul de memorie. Te las lsa revedere, si daca nici asa nu iese nimic il duci la un service GSM. PA

| IseeVoices a răspuns (pentru pantera30):

Cum sa salveze contactele daca telefonul nu-i mai porneste?

Sfatul meu du-te cu el la un service e posibil sa fie ori bateria ori placa de baza.