| UzziPtm16 a întrebat:

Astazi am fost la cirese si ca sa pot sa ma urc in cires mi-am lasat telefonul jos, pe iarba...peste 5 minute a inceput ploaia(sa picure)si nu mi-am facut griji pentru el deoarece am mai stat eu cu el in ploaie...cred ca am stat 15 minute pe ploaie pana m-am dat jos.l-am luat, i-am sters ecranu ca era plin de apa,, si era ca nou.acasa l-am lasat si cand ma duc sa-l deschid era inchis.mentionez ca are husa si nu mi-am dat seama sa o scutur si pe ea de apa, cand am dat jos husa avea o gramada de apa sub.ea a intrat si la baterie, dar nu multa..cred ca a intrat la difuzor..la incarcat imi arata ca am baterie descarcata si se stinge si se aprinde precum i-as scoate eu cablul.Allview P6 Life.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Trebuie inlocuit displayul dar decat sa il repari pe ăsta mai bine cumperi alt telefon nou, acum tu stii ce vreio sa faci, oricum nu merită reparat acest telefon, ca costă cîteva sute de lei, cu ce dai pe reparat mai pui ceva si ti i ei un Samsung, gasesti oferte pe olx, iar pe acest telefon il poti vinde pentru piese tot pe olx.

| dannyel86 a răspuns:

Relatia apa-tehnologie e una dificila. Asta pentru ca, de foarte foarte multe ori, apa e cea care castiga. De aceea se spune ca orice telefon care intra in contact cu apa trebuie inchis imediat, trebuie scoasa bateria din el si lasat la uscat (in orez) cel putin 2 zile.
Faptul ca dispozitivul tau mobil a mai luat contact cu apa (a stat in ploaie) si nu s-a defectat nu inseamna decat ca ai fost foarte norocos atunci. Asta nu se aplica la nesfarsit, in orice conditii.
Cel mai bine il duci la un service, ca sa-ti spuna daca se mai poate repara sau iti cumperi alt produs (de care sa ai mai multa grija pe viitor).
Lucreaza cu cap, ca sa fie bine!

| AnaBejenaru a răspuns:

Pune-l în orez, cât mai repede.Scoate bateria din el înainte. Orezul absoarbe umezeala.

| Daniel9988 a răspuns:

Usuca-l cu feonul, dar ai grija sa nu il infierbanti...da cu aer rece. daca nu merge, s-a scurtcircuitat ceva

| ovidiu123432 a răspuns:

Iti recomand sa il duci la reparat

| GoldenBoy17 a răspuns:

Singura soluție ar fi sa fii mai Atent și mai Matur pe viitor. Cine nu are grija de lucrul lui, rămâne fără el, simplu.

| BiancaT17 a răspuns:

Zic sa vinzi ciresele si sa-ti cumperi altul big grin(glumesc)...Mai bine lasa-l desfacut si sa se usuce. Daca nu functioneaza dupa o zi doua, du-l la un centru specializat.