| Radu_Mada_1996 a întrebat:

SALUT TPU! Azi am intrat si eu cu s8 plusul meu in apa(piscina) stiind ca e rezistent la apa am facut cateva poze timp de 4-5 minute dupa aceea timp de 4 ore nu l-am mai folosit deloc! Intr-un final cand am ajuns acasa, am deblocat ecranul telefonului si mi-a luat-o razna purici pe tot ecranul, iar intr-un final nu s-a mai aprins deloc! Tin sa mentionez ca doar display-ul si senzorul de amprenta nu functioneaza! Merge sa fac SS si sa fiu sunat dar nu pot folosi telefonul deloc! Ceva sfaturi? Sau daca ati mai intampinat si voi aceeasi problema cred ca mi s-a ars dispaly-ul, astept parerile voastre! Salut baietii!

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Fugi cu el la service. Poate mai sunt sanse de al salva.
Ce minte aveți să va bagați telefoanele in piscină...

Răspuns utilizator avertizat
| Peridava a răspuns:

Primul sfat este sa nu mai crezi in "rezistenta la apa". Al doilea, este sa mergi la un service. Pana nu este prea tarziu. Aici nu mai sunt valabile leacurile babesti.

| Anonima6789777 a răspuns:

Și eu am S8 plus, nu am intrat niciodată cu el în apă. Incercă să îl usuci, ori cu un feon sau pune-l într-o caserolă cu orez peste noapte. Cel mai probabil are multă apă in el. Display-ul este sensibil, poate s-a dus deja. Dacă nu functioneaza asta e, mergi cu el la service.

| nelyjoly a răspuns:

Inchide telefonul- scoate bateria-pune telefonul intr-un vas si acopera cu orez. Tine aproximativ 2 zile telefonul. Daca nu isi revine,, hasta la vista baby"

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nelyjoly):

Tu te-ai gindit inainte sa scrii timpenia asta? Cum sa scoata bateria din S8, cu levierul?

| nelyjoly a răspuns:

Cum se scoate bateria la S8; https://www.youtube.com/watch?v=GRmY-4HKVIk

| MyOriginal a răspuns:

Îl lași în orez o noapte sau în boabe de cafea și ar trebui sa iasă umezeala și sa meargă. Dacă nu merge asta, înseamnă că piesele sunt arse...