| Aztecul a întrebat:

Salut TPU!
Cine ma poate ajuta cu o chestie legată de numerele private?
Astăzi ma tot sunat un număr privat și as dori sa știu cine este.
Exista aplicații pentru asta?
Sau por face ceva din setările telefonului?
Dau fundă!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista nici o aplicatie pentru tine sa aflii cine suna cu privat.

Dar poti seta telefonul tau sa nu mai raspunda decat la numerele salvate in lista ta de contacte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic. Doar operatorul de telefonie știe. Și nu îți va spune decât în condițiile unei hotărâri judecătorești

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asemenea aplicații au doar serviciile secrete.

| UserRo10 a răspuns:

Nu se poate face nimic. In setarile telefonului gasesti o optiune ce restrictioneaza aceste numere private.