| Ayazicfrate822 a întrebat:

Salut TPU. Daca eu sun cu numar privat pe cineva si vreau sa ii fac o farsa, acesta se poate duce la politie daca mi-a inregistrat vocea? Sau daca sun fara numar privat, poate face ceva doar cu numarul meu de telefon?

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.In locul vostru mi-as gasi o ocupatie mai utila, nu farse cu vibe de 2005.laughing

| gabicoo a răspuns:

Citește cărți! E mai palpitant!

| UserRo10 a răspuns:

Daca ai abonament Orange (cred ca merge si alta retea) poti cere la ei desfasurator si inclusiv apelurile inregistrate. In instanta se pot accesa aceste inregistrari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În general nu răspunde lumea la apelurile cu privatlaughing

| Ayazicfrate822 explică (pentru anonim_4396):

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar prietenul meu a bagat numere la nimereala si oamenii au raspuns happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ayazicfrate822):

Se poate mai sunt recuperatorilaughing

| literallythesamebruh a răspuns:

Depinde de 2 aspecte:
- de omul pe care vrei să îl suni și dacă acesta se frustrează sau nu din cauza unei glume
- de gravitatea în sine a "glumei"
De exemplu, eu aș face ceva dacă m-ai suna cu privat și mi-ai spune ceva ce mă poate afecta din punct de vedere emoțional, sau nu știu. Ai înțeles ideea. Dar totuși, se mai sună cu privat în 2023?

| user1328208 a răspuns:

Buna! De obicei politia nu prea se baga la numere private, politia nu ti face nimic daca suni cu nr privat, daca suni cu numarul tau cel mai probabil acea persoana se va lua de tine?