| akyofficiall a întrebat:

de curand i-am facut un update la soft la iphone si imi apare sa il activez, imi apare doar nr de urgente si numai pot sa intru in meniu cum pot sa il activez e iphone 2 g urgent pls

10 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Ai facut update de pe serverul oficial de la Apple! De aceea telefonul tau e acum blocat si are nevoie de un nou Jailbreak! In mod normal fiecare telefon pleaca din magazin cu o cartele da deblocare!
Jailbreak = reinstalare soft = vreo 50 de lei la service!

| Andrei1099 a răspuns (pentru PanaceuUniversal):

Jailbreak nu e reinstalare soft si NU se face in service. jailbreak e o metoda de a hackeri iphone pentru a obtine chiestii gratis si se face acasa, cei din service nu fac chestia asta. Acum raspunsul meu este : tine apasat tasta home si tasta lock pana se stinge device-ul se va reseta si ar trebui sa mearga. Daca nu pnel in DFU Mode si fai jailbreak cu redsn0w sau instaleaza un custom firmware facut cu sn0wbreeze.

| PanaceuUniversal a răspuns (pentru Andrei1099):

Sa mori tu ca jailbreak nu instaleaza un nou software... si ca aia din service iti deblocheaza tie telefonul cu cartele lui originala... Deja cand i=ai spus sa isi faca jailbreak te-ai referit la instalarea unui nou soft cu ajutorul redsnow ca sa ii dea revert de la versiunea pe care si-a facut update din itunes!

| Andrei1099 a răspuns (pentru PanaceuUniversal):

Pff doamne mare tie gradina, a face jb cu redsn0w inseamna ca redsn0w injcteaza in softul deja instala cydia si il activeaza daca alegi si optiunea asta. Poti face jb si cu jailbreakme.com tastandul pe safari fara nici o reinstalare de soft. Poate te referi la un custom rom pre jailbreak-uit care se face cu sn0wbreeze. Si da cei din service nu se face in service, jailbreak duce la pierderea garantiei.

| Andrei1099 a răspuns (pentru Andrei1099):

Daca ai observat cand dai restore dureaza mai mult decat a face jailbreak, pentru ca doar in restore se reinstaleaza cu adevarat, in jailbreak doar se mdifica softul existent deja.

| akyofficiall explică (pentru Andrei1099):

Imi poti da un id te rog frumos sa vorbim ca, chiar nu ma pricep te rog frumos happy

| akyofficiall explică (pentru Andrei1099):

Dami te rog frumos id tau sa vorbim ca vad ca te pricepi chiar foarte bine

| Andrei1099 a răspuns (pentru akyofficiall):

Vad ca deja l-ai gasit happy.

| JUST44FUN a răspuns:

Versiunile sunt prea noi pentru telefonul tau