| gabrielmoldovangabriel a întrebat:

De la un timp am probleme cu bateria la un a5 2016.In primul rand convorbirile telefonice au devenit un cosmar pentru telefonul meu azi de exemplu am vorbit cu un prieten vreo 20 min si aveam 75% dupa ce am terminat aveam 20% bateria nu o pot schimba deoarece e modelul in care nu poti ajunge la ea.Va rog ajutati-ma si dati-mi cateva sfaturi!

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trimiți aparatul la service, și menționezi defectul: descărcarea acumulatorului prea repede. Și soliciți ca acesta să fie schimbat. Altă soluție nu ai.
Iar pe viitor te orientezi la un telefon cu acumulator de cel puțin 4000mAh.

| LPCTSTR a răspuns:

Mergi la un service autorizat sau la garanție (dacă mai este valabilă) și specivici "schimbarea bateriei din cauza descărcării foarte rapide" și atât.

| Lioana a răspuns:

La cele mai multe telefoane de top bateria este inaccesibila. Nu ai ce face. Astea sunt tendintele. La aceste telefoane bateria se schimba in service. Trebuie sa existe service-uri de telefoane in orasul tau. Daca dai de unul cu preturi bune, cu vreo 100 lei iti rezolvi problema.

Răspuns utilizator avertizat