| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu vreo 6 luni am comandat un Samsung galaxy s3 de la eMAG. Intrebarea mea este daca il pot returna si sa mi se storneze banii pentru a putea cumpara altceva, din simplul motiv ca m-am plictisit de s3 laughing, se poate asa?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Poti sa il vinzi, sau sa faci schimb (+bani), pe Mercador (mai nou OLX), Tocmai, etc.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce sunt ei vinovati ca te ai plictisit. Scrie destul de clar pe site ul lor, returnare maxim 30 zile. Cine crezi ca iti da banii inapoi ca asa ti se scoala tie dupa 6 luni?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cum sa nu. Abia asteapta sa-ti dea banii inapoi. Dupa lege doar in 10 zile lucratoare. Ei au promotie 30 zile dar nu mai mult.

| LTAA a răspuns:

Nu poti decat in maxim o luna. In schimb, poti sa il vinzi, daca este in stare buna.

| mitza1234 a răspuns (pentru LTAA):

Este in stare exceptionala 10/10, l-am tinut numai in huse foarte bune, momentan il tin intr-o carcasa uktraslim case mate brushed aluminium, este telefonul pe care mi l-am dorit si il pretuiesc, dar, m-am plictisit de el laughing

| LTAA a răspuns (pentru mitza1234):

Instalează aplicații, sunt o groază gratuite. L-ai actualizat la ultima versiune Android?

| mitza1234 a răspuns (pentru LTAA):

Da, este la versiunea 4.3 si din cate am inteles prin mai iese si 4.4.2, de jucat nu prea ma joc, imi place sa fiu ecinomic laughing, bateria tine 2 zile si vb la telefon si stau pe net suficient, nu prea sunt fan de jocuri sau aplicatii, am laptopul sau pc-ul la dispozitie pentru asa ceva daca este cazul, in fine eu, de asta am vrut sa stiu, ca as vrea sa trec pe note 3 din simplul motiv ca filmeaza 4k si face poze excelente

| mitza1234 a răspuns (pentru LTAA):

Mda...vad eu, oricum, mersi de ajutor.

| LTAA a răspuns (pentru mitza1234):

Poti sa il vinzi, sau sa faci schimb (+bani), pe Mercador (mai nou OLX), Tocmai, etc.

| TheTimeKiller a răspuns:

Nu pentru ca l-ai cumparat acum 6 luni, din cate stiu timpul pentru returnatre e in jur de o saptamana, maxim o luna.

| mitza1234 a răspuns (pentru TheTimeKiller):

M-am gandit si eu asa, dar in urma cu vreo 2 luni mi s-a stricat placa video si am dus-o la garantie tot la eMAG, si nu au mai putut ca sa ii faca pentru ca s-a dus cipul grafic si in conditiile astea mi s-a inapoiat banii, ma gandeam ca poate imi cedeaza si s3-ul cumva laughing