| Zuzumilk26 a întrebat:

La telefoanele din China merg cartelele din România?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca telefonul nu e codat intr-o retea anume din China, poate fi folosit oriunde. E valabil pentru orice tara.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, dar trebuie sa-ti cumperi versiune marcata cu "CE", neblocata in vreo retea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da cum sa nu. Gandeste-te ca majoritatea sunt chinezarii. Nu o sa dau nume de marci, dar unele firme in special romanesti cumpara componente asamblate in telefoane direct din alte tari (ca si China) si doar le rearanjeaza si le pun in diferite carcase, dandu-le un brand nou. Si ele tot merg.
Dar vorbind pe langa componente, orice telefon decodat poate sa functioneze in orice retea. Dar doar pentru ca zici ca e din China, nu inseamna ca este neaparat codat. Ai incredere in chinezi laughing

| gelu1970 a răspuns:

Da merg
Trebuie să vezi frecvențele pentru 4G dacă vin in softul telefonului.