| Zuzumilk26 a întrebat:

Merita sa imi cumpăr Xiaomi mi note 10?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Aspect fizic =nota 10
bateria are 5.260 mAh =wow ma mir, practic ar tine vreo 3 zile bateria
Snapdragon 730 G =foarte bun
6 GB memorie RAM și 128 GB =jocuri 3d, vr
AMOLED de 2.340 x 1.080 pixeli =4k
Camera principală are un senzor de 108 megapixeli =pixeli sunt un mit
Xiaomi Mi Note 10 filmează 4K cu 30 de cadre pe secundă

la bani astia merita clar

| GabiDumitrescu a răspuns:

BINEINTELES! P.S. Pentru aia care vor comenta timpenii - am un Mi A1 de mai bine de doi ani, cumparat fix la lansare. Incarcat aproape zilnic in perioada asta, jucat destule chestii pe el cit sa se infierbinte destul de mult uneori, facut tone de poze, instalat nspe mii de softuri. Se misca inca foarte bine, iar bateria a pierdut mai putin de 10% din capacitatea nominala. Sa mai zic de cate ori prieteni de-ai mei cu Samsung au avut probleme penibile gen baterii umflate sau soft praf si pulbere? Nu...

| AvalohAlyn a răspuns:

Și eu am un Xiaomi MI A1, foarte mulțumit de el.Recomand telefoanele Xiaomi, am văzut că multa lume le lauda. Uite-te la recenzii pe Emag sa îți faci o idee clara, personal nu știu nimic despre acel model însă al meu model de Xiaomi chiar merita banii.

| gelu1970 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, are o baterie cu autonomie mare cred ca e cel mai bun telefon la capitolu baterie si camerele la fel fiind de 108 de magapixel filmeaza 4k deci se aseamana cu Huawei p30 pro doar ca e putin mai bun la camera si mult mai bun la baterie mi note 10 avand 5250 mAh battery deci la 2500 este ok.
Sau poti sa iti iei xiaomi pocophone f1 care are o rezolutie buna un display la fel de bun maricel si 6 sau 8 giga rami doar ca fata de mi note 10 are camera de 12 megapixel dar foarte buna si bateria de 4000 ceva mai mica da e foarte bun ca si performante /pret il gasesti la 1400 de lei chiar si la 1000 pe olx nou.
Deci intre pocophone si mi note 10 este diferenta de 1000 de ron daca ma intrebi pe mine doar la capitolu camera si design vei vedea diferenta dintre cele 2 asa ca fiind o generatie mai noua mi note 10 si avand o baterie excelenta si camera la fel il poti lua e o alegere buna.