| Laur001 a întrebat:

Mi.am cumparat un telefon Samsung galaxy ace s5830, si mi.am pus un cod cu modele, si nu stiu cum, fratele meu l-a blocat! Cum pot sa il deblochez/resoftez, cu gmail`u nu merge! Multumesc :* happy!

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

N-o sa functioneze niciodata asa.Trebuie sa-i faci un hard reset:
https://www.youtube.com/watch?v=PT2CwF_GW0A

| AlexElektro1987 a răspuns:

Trebuie sa il resetezi, am sa iti spun cum se face in urmatoarele:
1.Inchizi telefonul
2.Scoti bateria din telefon
3. Pui bateria la loc si carcasa si tii apasat pe butoanele,, Home (cel din mijloc), tasta de unde dai volumul mai tare (nu de unde dai mai incet) si butonul de unde il deschizi. Pe toate le tii apasate in acelasi timp pana cand iti apare o imagine cu semnul android pe skateboard!
4.Iei degetele de pe butoane
5.Astepti cateva secunde
6.Din tasta de volum dai mai jos unde scrie,, FACTORY RESET" iar apoi apesi butonul de unde deschizi telefonul! Astepti pana cand se termina de resetat iar apoi o sa iti apara o introducere a telefonului cum iti aparea si cand l-ai cumparat! FUNDA?

| Laur001 explică (pentru AlexElektro1987):

Asta e si faza, ca nu imi apare semndu de la android pe skatebord, imi zice altceva...

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Laur001):

Ce iti zice?