| Neamiticahfdn a întrebat:

Mi-am dat comanda de un PC, are urmatoare componente https://imgur.com/gallery/4y3XD, ce jocuri ar merge la el? si merita 400euro?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam mult cu 400 de euro iti cumparai un pc nou si mai bun putin.

| Alexul99 a răspuns:

Cu banii astia iti iei un sistem mult mai bun, vezi ceva de pe altex. Daca ai cum anuleaza comanda fiindca o sa fii dezamagit cand o sa il primesti.

| heddy10 a răspuns:

Eu cu GT730 am reusit sa joc GTA V pe low spre mediu si aveam procesorul un pic mai slab decat il ai tu acolo.

Nu stiu sa iti zic de jocuri pentru ca nu stiu ce genuri preferi.

| Neamiticahfdn explică (pentru heddy10):

Nu sunt in gaymer inrait, happy, joc samp daca stii jocul, si jocuri shooter, cs go, chestii de astea, nu joc jocuri prea puternice.

| AndreiYtbBro a răspuns:

Iti zic din prima, NU-L LUA. Acum vin si motivele :
La 400 de euro poti sa-ti iei foarte usor un Intel Core I5 sau poti lua calculatoare/laptop-uri cu mult mai performante decat ala
Eu personal mi-am luat cu 150 de euro un Laptop:
Intel[R] Core[TM] I5 3.40 GHZ
DDR4
Placa Intel Graphics Hd
8 GB Ram.
In al 2-lea rand, pc-ul ala e de pe vremea lu' bunicu.
Jocuri recomandate pe el? Mario/Sonic/Uno.
Iti recomand sa cauti mai bine inainte sa alegi.