| Ra_Metin_1999 a întrebat:

mi-am luat de curan un Samsung galaxy s3 si cand descarc ceva de pe magazin play nu stiu unde mi se descarca... imi poate da cineva informatii unde se salveaza? sau unde sa selectez eu pentru a se salva? Multumesc! dau funda la cel care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| FFG454 a răspuns:

Daca vrei sa descarci aplicatii sau jocuri care costa (de exemplu 10 lei) poti sa pe descarci de pe net (Google Chrome, Internet, Opera, Mozilla Firefox, UC Browser) in felul urmator: cauti pe magazin play numele aplicatiei, dai la detalii, vezi numarul versiunii si cauti pe net: "(numele aplocatiei) (numarul versiunii) apk". Daca e joc si iti descarca si cache sau data files trimiti dosarul acela in Android/Obb. Tot ce descarci se salveaza in Downloads.

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Meniu/File manager/Download

| MskDesign a răspuns (pentru MskDesign):

Am uitat dupa file manager, phone memory si dupa download.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Buna!
Pai dai la Meniu si la Aplicatii Descarcate acolo gasesti.

| FFG454 a răspuns:

Buna! Cand descarci de pe magazin play, cred ca descarci aplicatii sau jocuri, jocurile se instaleaza pe dispozitiv, poti sa dai la manager de memorie ca sa vezi detalii sau sa dezinstalezi, datele de la jocuri se salveaza la Android/Obb si Android/Data, iar aplicatiile nu stiu.