| Vasy3456790 a întrebat:

Mi-am luat de curând un Orange Nivo nou și am o mică problemă l-am pus la încărcat și l-am ținut 13 ore știți voi faza aia cu formatarea și după l-am scos și nuștiu ce are pentru că mi se descarcă cam repede ce poate avea este oare vina mea?

Răspuns Câştigător
| bcalex96 a răspuns:

Salut. Tu nu ai ce vina sa ai Cu cat telefonul este mai performant cu atat bateria e normal sa te tina mai putin al meu de ex tine doar o zi daca ma joc pe el mult, ca sa te tina bateria redu luminozitate la minim sau aproape minim, bluetooth dezactivat, WI-FI dezactivat activeazal cand ai nevoie, pachete de date si sinconizare conturi de asemenea dezactivate, renunta la imaginile GIF daca ai, vibrati atunci cand atingi ecran sau taste, cam astea ar fi, incearca si o sa vezi ceva diferenta

| bcalex96 a răspuns (pentru bcalex96):

Si uitasem acea "formatare " la baterie nu mai trebuie bateriile pe baza le litiu-ion, poimer nu necesita formatare

| Vasy3456790 explică (pentru bcalex96):

Mersi mult. Și mai am o problemă de ce nu îmi merge să mai descarc jocuri de pe google play am descărcat 2 și acum nu îmi mai merge? Oare ce are?

| bcalex96 a răspuns (pentru Vasy3456790):

Nu iti merg jocurile sau nu poti sa descarci?

| Vasy3456790 explică (pentru bcalex96):

Nu pot să descarc.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se descarcă în funcție de folosirea lui, dacă intri pe net de pe el se consumă repede bateria.
Pa, pa.

| hp8510p a răspuns:

Pai tu daca l-ai tinut 13 ore non-stop la incarcat, telefonul fiind nou, i-ai mai redus din viata bateriei pentru ca nu trebuia sa-l mai formatezi.Doar il bagai la incarcat cand bateria era la 5-10% si il scoteai la 100%

| AnElIkE a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, dar il incarc de 2 ori pe zi, se duce foarte repede bateria!