| Casey24 a întrebat:

Mi-am luat un smartphone Allwiew A4duo( este dual sim), are procesor dual-core de 1 ghz, 512 Ram, 512 mb memorie video( e chiar foarte bun in ciuda faptului ca m-a costat doar 350 RON, cu garantia 400. Singurul lui dezavantaj este faptul ca are o memorie interna de doar 150mb. Intrebarea mea este: Ce trebuie sa fac ca aplicatiile sa se descarce direct pe card( am inceracat sa le mut dar nu imi dadea voie )? Versiunea androidului este 4.2.2 Jelly Bean. Exista vreo aplicatie? Daca aveti acest sistem de operare sau acest model de telefon ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| MrCaNaByS a răspuns:

Salut, detin si eu un astfel de telefon. Pentru a putea muta aplicatiile/jocurile complet pe cardul SD trebuie sa rootezi telefonul. Prin aceasta rootare garantia telefonului va disparea dar exista si riscul ca telefonul sa nu mai functioneze. Uite aici un tutorial despre cum sa rootezi telefonul. Nu recomand aceasta rootare. Link : http://www.youtube.com/watch?v=sq-_A_CVG4Q.

| Casey24 explică (pentru MrCaNaByS):

Am auzit ca in tutorial spunea ca nu afecteaza cu nimic? Pe altii am auzit ca ar afecta, deci afecteaza sau nu? Poate tu stii mai bine, tu l-ai rootat, eu cred ca nu o sa-l rootez. Si asa pentru mine conteaza cel mai mult ca este dual-sim, sa nu ma mai plimb cu doua telefoane dupa mine.

| MrCaNaByS a răspuns (pentru Casey24):

Daca il faci cum trebuie, nu ar trebui sa iti afecteze nimic dar garantia cu siguranta.

5 răspunsuri:
| Bogdanovici24 a răspuns:

Salut.Ai o optiune in telefon mai exact la File Explorer daca nu ma insel sau cauta la administrarea aplicatiilor si selecteaza optiunea de mutare a aplicatilor pe memory card sau incearca sa activezi locul de instalare a apps-urilor in memory card.

| merymaria a răspuns:

Pai,intai umpli memoria la maxim pe telefon,iar dupa incerci sa descarci ceva, daca zice memorie plina, da:"mai mult", si selecteaza sa se salveze pe card. Sper ca te-am ajutat, dar vreau si o eu prima mea fundita.Esti amabil?