| ExpertGames a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg intre : Samsung Galaxy S4 sau Iphone 5, Iphone 5C...Ce se aleg??
Multumesc mult, TPU!

Răspuns Câştigător
| PopAdrian a răspuns:

Galaxy S4, clar. Poate ca un iPhone are o interfata mai usor de folosit, insa vei regreta cand vei vedea ca nu poti face mare lucru fara sa platesti la orice pas. Pe de alta parte, pe Android aproape toate chestiile sunt grauite + ca S4 are o camera mult mai buna (13 MP), are Dual Cam, de procesor nu mai vorbesc (mai ales cel octocore).

Parerea asta vine din partea mea, un utilizator care a detinut iPhone, are acum S4 si nu s-ar mai intoarce niciodata inapoi. Degeaba se dau mari cei cu iPhone, dau bani multi si degeaba, ca sa poti face ceva cu el trebuie sa dai si mai multi bani. O posibilitate ar fi sa-i faci jailbreak, echivalentul de rootare la un alt telefon, dar risti sa strici chestii prin el sau sa iti pierzi garantia.

Spor si orice telefon ai alege....sa-l stapanesti sanatos!

6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Galaxy s4 clar

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Sinceră să fiu, mie nu îmi place Iphone-urile. De aceea am un Samsung Galaxy S3. Îţi recomand să îţi cumperi un Samsung Galaxy S4. Crede-mă că nu vei regreta.

Pa-pa.

| CartofiorDulce a răspuns:

Samsung Galaxy S4

| Miuletz a răspuns:

Pai, nu sunt expert, doar imi dau cu parerea. Iphon-ul are mai multe calitati ca Samsung-ul (nu ma refer neaparat la chestii gen e mai bun, ci la faptul ca pe Google Play se lanseaza mai repede, sau cum era numele, si 2 este faptul ca ai mai multa memorie) de ce iti raspund la intrebare? Si sa stii ca chiar ma pricep, nu de alta, maicamea are iphone 5 si sora mea are S4, sa-ti zic asa din cate stiu, daca iti iei un iphone si il scapi de 2-3 ori pe ciment pe jos se sparge, pentru ca na e normal, dar Samsung, nu, are Gorilla Glass, sora mea dadea cu el de varfu scaunului (a dat cu el si de pamant) si nu se intampla nimic, eu am S2 plus si am facut la fel, tot nimic, ei i-a cazut si deodata jos pe ciment cand mergea, nu s-a intamplat nimic, da si Samsung-ul are calitatile lui, daca vrei un telefon performant pentru jocuri, adica daca observi este mare, ti-as recomanda Samsung, are 2gb ram (s4, asa are sora mea) si 16 gb spatiu, daca mie pe s2 imi merg toate jocurile, tie iti merg la giga-high toate si chiar mai bine, nu zic asta pentru ca sunt un folositor de Samsung, doar din propria experienta, si, daca vrei sa te joci repede cele mai noi jocuri, desigur unele platite, i-ati un iphone 5, cum am zis si mai sus. Oricum eu ti-as sugera s4, daca chiar esti un fan al jocurilor, si merg bine si aplicatii gen what's up si facebook, si altele, parerea mea este asta.Depinde daca nu iti plac telefoanele mari i-ati un iphone 5, dar, iti zic mai bine Samsung, mama mea a avut 2 iphone-uri, unul s-a spart dupa 2 luni(tot iphone 5) si asta l-a luat mai nou, eu am s2 de un an, si sora mea de juma de an, si antivirus ar fi bun, ca am avut niste virusi si se misca greu, da acu merge bine.Nu trebuie sa te lasi influentat de parerile noastre, asa ca i-ati ce iti doresti cel mai mult.

| Elis_Elis_Marin_1996 a răspuns:

Galaxy s4 nu din cauza aspectului dar are super procesor

| Punct_Pauly_1970 a răspuns:

Heei!

Iti sugerez Samsung Galaxy S4, Iphone-urile (indiferent de cum ar fi), mi se par niste telefoane dezgustatoare! Ai nevoie de cont Iphone si il faci destul de greu!
Eu mi-am luat Iphone si regret! Acum na, e alegerea ta! happy