| kikikikikikikikilovs a întrebat:

Salut TPU

recent mi-am cumpărat un galaxy a10 2018 și nu prind 4g. recent, am avut un j5, și prindeam semnal 4g. Pe telefonul asta prind maxim 3G(telefonul e 4g lte), și cartela mea suporta 4g.
un alt prieten, cu același telefon ca al meu, prinde 4g si are aceeași cartela

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E posibil totuși să nu fie chiar *același* telefon. Și iphone 6s are variante care prind 4G de la digi, dar și unele la care nu merge. Și teoretic... e același telefon. Dar mai în detaliu - nu e. Verifică exact ce firmware are fiecare și vezi dacă sunt sau nu identice.

| Rosu_Cristian_2000 a răspuns:

Du-te la setările telefonului și după du-te la setările cartelei și acolo bifează căsuța de 3G și după apasă înapoi pe aia de 4 G iar daca nu merge caută rețeaua