| anonim_4396 a întrebat:

Se poate intampla ceva cu telefonul daca instalez multe aplicatii pe el? Adica instalez o aplicatie, o sterg apoi instalez alta si tot asa.? Precizez ca am Samsung galaxy J3 2016.

11 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Da, iti merge greu, ai grija exista telefoane care au nevoie de memorie mai mult decat crezi tu, sistemul de operare chiar daca are o parte alocata doar pentru el are nevoie si de memorie in plus, gen la telefoanele LG G, daca ai memoria plina incepe sa aiba buguri, dupa crush-uri si dupa chestii mai gravewinking
Nu am cum sa zic ca la toate telefoanele LG G se intampla, dar la majoritatea asa am vazut, poate si la altele! Am un prieten cu un A3 2016 si cand are memoria plima incep crush-urile si bugurile!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o sa se intample nimic grav doar ca o sa:
-ti se incalzeasca repede
-o sa se miste mai greu
-o sa se descarce mai repede
-o sa ramai fara memorie
Sper sa te fi ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, face bum
Glumesc, nu se intampla nimic

| MihaiGe a răspuns:

Memoria RAM si interna vor fi afectate de acest lucru (descarcarea excesiva) asta ducand la o performanta mai proasta a telefonului in general.

| aXy99 a răspuns (pentru MihaiGe):

Daca le sterge nu se va mai intampla nimic.

| FluturicaMicaMica a răspuns:

Nu cred că se va întâmpla ceva, eu am făcut asta.

| AliceNeye a răspuns:

Da, iti ingreuneaza telefonul si se incarca cu memorie cache, chiar daca tu stergi aplicatia, pe telefon raman data dalvate de joc... care o sa iti mai ia din memoria telefonului, iar daca cumva vrei sa iti iei un card de memorie, nu te va ajuta!

| KanekiMalai a răspuns:

Nu se întâmplă nimic man stai liniștit dar dacă ai multe aplicații o sa ți se miște mai nașpa telefonul și o sa ți se încălzească.

| itwentbad a răspuns (pentru KanekiMalai):

Ai auzit de defragmentare?

| mateyluca a răspuns:

Nu cred ca se poate intampla nimic dar mai mine instaleaza-ti o aplicatie de security si in momentul in care stergi ceva te intreaba:
Doriti sa sterge-ti si fisiere lui X?

| ihatsam19 a răspuns:

Nu se intampla nimic si eu am a celaşi telefon