| zedje a întrebat:

Sunt in dubii cu doua telefoane si nu stiu pe care sa il aleg, voi ce imi recomandati intre Samsung Galaxy a51 si Xiaomi Note 8 Pro? Va rog raspundeti-mi si mie la aceasta intrebare.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Aleg xiaomi.
Nu îmi pace procesorul mediatek, ínsă exynos din Samsung e mult mai slab.
Între cele două, note8 pro iese câștigător în comparații.
În antutu, randament, fluididate, caracteristici, e mult mai bun ca a51.

| zedje explică (pentru gelu1970):

Cunosti vreo persoana care sa detina sau sa fi detinut acest telefon Xiaomi note 8 pro? Daca da, a intampinat lag sau blocare de cateva secunde pe acel telefon? Se misca bine?

| gelu1970 a răspuns (pentru zedje):

Se mișcă bine, nu are lag, are o bună baterie. Unii spun că în jocuri, după o oră, avea o temperatură de 44 grade aprox.
Am înțeles că e rezolvată problema cu un update de soft ce au lansat.
Așa că la prețul telefonului eu cred că funcționează bine.
La ce preț îl cumperi?

| zedje explică (pentru gelu1970):

Iti multumesc frumos pentru raspunsuri apreciez oamenii de genul tau, pai l-am cumparat de pe pcgarage cu pretul de 1000de lei culoarea alb cu discount de 100lei. Oricum eu nu o sa ma joc jocuri pe el poate foarte rar dar nu sunt genul de adolescent care sa se joace jocuri pe telefon.

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Xiaomi.

| WeedR a răspuns:

Eu ti-as recomand Huawei Nova 5T, are 6GB cu 128, nu 4 ca A51, are procesor mult mai bun, mai rapid pe gaming.
Pe partea de foto are lentile de la Sony, baterie buna cu incarcare foarte rapida (60 la suta in 30 de minute).
https://m.gsmarena.com/huawei_nova_5t-9803.php