| mariusmihai92420 a întrebat:

sunt nou pe aici am un Alcatel one touch pop c7 am incercat sa-i bag un alt android si n-am reusit si nu se mai aprinde, adica, sta blocat pe Alcatel one touch si nu se mai aprinde am auzit ceva de flash va rog daca ma puteti ajuta, Funda

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, l-ai brick-uit :(
Aşa-i când vă "mănâncă" şi NU vă pricepeţi la ce vreţi să faceţi...

Vezi detalii la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| AndyAnonim a răspuns:

I-ai dat soft brick, ca sa il repari va trebui sa intri in bios daca poti(buton de pornire+volum jos)si sa ii dai resetare din fabrica, daca nu merge du-l in service