| Grozavescu_Razvan_1989 a întrebat:

sunt proaspat posesor de smartphone de 1 zi, si anume un LG. l-am conectat cu cablul usb la laptop si am constatat ca laptopul il vede, ciudat, doar ca pe o camera foto, pe care practic nu pot sa copiez nimic cu copy-paste. am incercat sa downloadez si niste drivere de pe site-ul LG dar mi-au dat niste erori. Ce pot face ca telefonul sa fie recunoscut normal de laptop? sca pe un stick, pe care poti sa copiezi fisiere de orice fel.

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Asta o sa te ajute. http://www.tpu.ro/......dupa-care/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

USB-Debugging este o funcţie standard a Android-ului. Dacă este activat puteţi folosi ADB. Cel mai bine e să fie activat, e posibil să aveţi nevoie de el destul de des, în plus, nu are nici un dezavantaj dacă este activat.
Ce este ADB?
Înseamnă "Android Debug Bridge".
Cu el puteţi modifica fişiere în telefon prin intermediul PC-ului.
Cum se activează USB-Debugging?
Android 2. x.x: Settings -> Applications -> Development -> Activaţi "USB-Debugging"
Android 4.x.x: Settings -> Developer options -> Activaţi Android debuggind
Priceput?