| UrsuDan2004 a întrebat:

Vreau cumva sa conectezi telefonul meu cu tv-ul.Adica tot ce se arata la mine pe telefon sa arate si la tv.Mai mult pentru jocuri sau ceva de genul asa, Sa fie prin wifi sau cablu USB.Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Era secret de importanta deosebita daca ne spuneai ce TV si ce telefon ai?

| flixbuster a răspuns:

Se poate face WiFi prin Miracast daca telefonul are Android 4 sau Android 5 (de la Android 6 in sus Google a scos Miracast si au bagat Chromecast ca pentru asta ai nevoie de un dispozitiv pe care ti-l vinde... surpriza... Google). Bineinteles, si televizorul trebuie sa stie Miracast.

Am imperecheat un telefon Lenovo cu Android 5 si o tableta Samsung cu Android 4, ambele cu un televizor Panasonic TX-40ES400E.