| FlorinTma a întrebat:

Vreau să-mi iau un telefon dar nu pot sa ma decid pe care sa îl iau din urmatoarele:
1.Samsung note 9;
2. iphone 8 plus;
3. iphone xr;
4. Oneplus 7 pro.
Toate sunt telefoane bune cu specificații diferite si de asta nu pot sa ma decid.
Ca sa specific mai bine ce vreau de la un telefon: sa fie un telefon de durata, baterie buna(nu foarte buna), sa aiba ecran bun si nu exagerat de mare, camera buna, sa filmeze 4K la 60fps si sa imi mearga jocurile(PUBG, Fortnite) bine sa nu am lag ( poate putin lag din cand in cand ).
Daca stiti si alte telefoane să-mi spuneți!

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Mai de durata decat Iphone si Oneplus nu gasesti. Note e telefon bun dar are o gramada de prostii instalate ce il incetinesc cu timpul rau. Oneplus are un Android curat si se misca super chiar si dupa 2-3 ani.EU am avut timp de 2 ani OP3 si acum am de un an OP6.Nu am avut probleme in acesti 3 ani de genul : se blocheaza, se misca greu, nu primesc updaturi la soft, etc.

6 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

As scoate din ecuatie Note 9 si Iphone 8 plus fiindca sunte telefoane de generatie mai veche (procesoare mai vechi, etc).Mai ramane Oneplus 7 Pro si Iphone XR.In opinea mea ambele o sa te tina mult si bine. Personal as merge pe Oneplus 7 Pro, dar gusturile nu se discuta. Daca iti place mai mult IOS du-te pe XR, daca iti place mai mult Android du-te pe OP7.

| FlorinTma explică (pentru ClaudiuM1997):

As alege op7 pro dar nu sunt sigur as vrea un telefon cu IOS dar nu stiu si as alege Android dar note 9 chiar daca are procesorul mai vechi e un tel destul de bun cred.
Daca nu dă-mi ex de alte tel performante si de durata

| FlorinTma explică (pentru ClaudiuM1997):

Dar tu ce imi recomanzi iphone 8 plus, iphone xr sau OP7 pro?

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru FlorinTma):

Iphone 8 e mai vechi ca XR cu un an deci iese din discutie. Eu sunt fan Oneplus, as merge pe oneplus in orice moment. Daca te uiti la video pe Youtube la Iphone XS vs oneplus 7 pro sau s10 vs oneplus, verdictul e ceva de genul : ambele telefoane sunt extraordinare si e greu de ales ..pana consideri ca Oneplus e mereu mai ieftin.

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru FlorinTma):

Mai de durata decat Iphone si Oneplus nu gasesti. Note e telefon bun dar are o gramada de prostii instalate ce il incetinesc cu timpul rau. Oneplus are un Android curat si se misca super chiar si dupa 2-3 ani.EU am avut timp de 2 ani OP3 si acum am de un an OP6.Nu am avut probleme in acesti 3 ani de genul : se blocheaza, se misca greu, nu primesc updaturi la soft, etc.

| Preotul500 a răspuns:

Iphone-ul XR iti merge lejer fara nici o problema pe orice joc posibil. Legat de celelalte, e perfect din orice punct de vedere.

| FlorinTma explică (pentru Preotul500):

Da stiu dar nu prea stiu daca să-l aleg deoarece are rezoluția cam mica. Tu ce zici?