| Razvan_3203 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca exista o modalitate de a "salva" cumva sau undeva mesajele din telefon pentru a nu fii sterse atunci cand resetez telefonul..Pentru ca stiu ca atunci cand il resetezi ti sterg datele din telefon,lucrurile download-ate si sterarile pe care le-ai facut tu si inclusiv mesajele, pe care nu as vrea sa le pierd deoarece am niste chestii importante si cam am nevoie de ele.Deci intrebarea mea este daca exista vreo solutie pentru a nu se sterge mesajele cand resetez telefonul?, orice.Va multumesc.

5 răspunsuri:
| Generalul a răspuns:

Salveaza mesajele pe sim, la fel si contactele si nu ar trebui astfel sa pierzi nimic

| Razvan_3203 explică (pentru Generalul):

Pai da, dar asta ar insemna sa selectez optiunea "salveaza pe sim" de peste 100 de ori, pentru ca nu am vazut functia de "selecteaza-le pe toate".

| Dorin_Rosu_1997 a răspuns:

Creeaza o copie de rezerva a tuturor datelor tale.

| danielanicos a răspuns:

Cu ajutorul cablului de date al telefonului, poti copia mesajele din telefon in calculator.

| Razvan_3203 explică (pentru danielanicos):

Si ok, bun..am telefonul conectat chiar acum la calculator da' nu procep de unde 'iau' aceste mesaje pentru a le copia pe calculator.