| dannySixx a întrebat:

Salut,
tuturor ieri mi-am cumparat un telefon LG Optimus L7 P700 si sunt foarte multimit de el. Dar insa am o problema.
Sunt pe abonament si nu sunt multumit. La fel si telefon este pe Vodafone. Va rog mult cum pot scapa de Vodafone. Adica nu vreau sa fie Vodafone pe telefonul meu. Vreau sa fie pe orice reteaua. Va rog mult. Asta mi-ar multumi foarte mult dau funda care m-a ajutat. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă îl decodezi într-o reprezentanţă Vodafone, atunci NU pierzi garanţia!

Dacă îl decodezi la alt Service, atunci e posibil să nu-ţi mai acorde garanţia cei de la Vodafone...

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să DECODEZI telefonul ( pentru a funcţiona şi în alte reţele )!

Dacă l-ai cumpărat pe abonament, la "ofertă" ( deci, cu preţ redus/subvenţionat ), atunci TREBUIE să-l duci la decodat la magazinul de unde l-ai cumpărat.
Vei plăti o taxă suplimentară dacă nu a expirat abonamentul.

Dacă l-ai plătit integral în momentul cumpărării, atunci mergi la magazinul de unde l-ai cumpărat ( cu telefonul şi factura ) şi îl decodează GRATUIT.

Toate cele bune.

| dannySixx explică (pentru bursuc001):

Dar se strica garantie?

| bursuc001 a răspuns (pentru dannySixx):

Dacă îl decodezi într-o reprezentanţă Vodafone, atunci NU pierzi garanţia!

Dacă îl decodezi la alt Service, atunci e posibil să nu-ţi mai acorde garanţia cei de la Vodafone...

Toate cele bune.

| bloodout a răspuns:

Trebuie sa il decodezi.Du-te la un service gsm si acolo til va decoda sa iti mearga pe toate retelel. Funda?

| dannySixx explică (pentru bloodout):

Ma voi duce in cateva zile dar mai am intrebari. Costa ceva? Trebuie ceva? Daca am reusit tot iti dau funda.

| bloodout a răspuns (pentru dannySixx):

Da va costa ceva dar acum nu stiu cat.Sa iti iei la tine cam 50 lei.In rest nu iti trebuie nimic.