| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,un prieten are un Samsung Nexus s s-a stins si nu se mai aprinde cand il pornesc da un flesh alb si atat, stiti ce ar putea fi? Funda PS: scuzati evntualele greseli da nu mai raspund unele taste cum trebuie

4 răspunsuri:
| girl971 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie sa mi se inchida si sa nu se mai deschida.Sa scoata bateria si cartela apoi sa le puna si sa incerce sa-l deschida. Poate este vreo problema la baterie sau la cartela. Daca nu, sa mearga sa-l repare daca are garantie daca nu ...nu costa mult sa il repare.

| adrianbestboy98 explică (pentru girl971):

Ce garante sau service? il repar eu dar nu imi pot da semea ce este(eroare de android sau componente stricate)

| girl971 a răspuns:

Asta e ideea:nu sti ce are.Dar sper sa si-l repare.

| Varareanu_Olivian_1996 a răspuns:

Hmm... Interesant. Posibil l-a scapat jos! Evident, trebuie sa se intample ceva cu el... Daca are ecranul mare, inseamna ca a avut ecranul supraincarcat si ecranul a dat crash. Bateria iarasi putea fii supra incarcata! Iti recomand sa reinstalezi Androidul! Daca nu stii, nu-i problema, uite un link! https://www.youtube.com/watch?v=mJM0c0iI9JA :) Functioneaza!