| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Salut,un telefon care se poate compara cu note 20 ultra? Doar din gama iphone si Samsung.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Un Note 20 Ultra poleit cu haur, daca tot ai bani de aruncat fara sens.

| NLS a răspuns:

In afara de iPhone 12 Pro, care e nr 1 la partea de video, dar care din punct de vedere al designului si functiilor, traieste undeva in trecut, in epoca bretoanelor.

doar Xiaomi Mi 11 Ultra poate rivaliza cu cele doua.

La momentul de fata, Xiaomi Mi 11 Ultra a depasit Huawei, si ofera cel mai performant senzor foto de pe un smartphone.
Ma refer la camera principala, cea wide.
Marimea senzorului conteaza pentru poze reusite, nu numarul de megapixeli.

Ramane de vazut ce va avea Huawei P50, cand va aparea. Si mai ales, cum vor arata pozele, caci stim deja cam ce are "sub capota".

La capitolul baterie si procesor, Xiaomi e din nou peste Samsung.
SD888 este mai eficient energetic decat Exynos 990 si Exynos 2100 oferite in Europa de Samsung.
Si e de asemenea mai puternic si mai rece.

Am accentuat partea de foto, pentru ca nu vad alt motiv pentru care ai da atatia bani pe un telefon de top.

E adevarat ca deocamdata Xiaomi e scump si il gasesti doar la 2-3 magazine in Romania, dar in lunile urmatoare pretul ar trebui sa mai scada, pe parcurs ce concurenta va creste.

| Legion7X a răspuns:

Https://www.emag.ro/......D0MH42MBM/

Da tot 108mp
Camera selfie 20MP nu, 10 ca Samsung note 20 ultra. Plus costul unui preț mai ieftin.

https://youtu.be/oFcjH3gyw-g prezentare video