| Alexboss119 a întrebat:

Salut,
Va rog frumos care stie sa imi explice cum fac atunci cand descarc un joc pe telefon (smartphone) de pe Magazin Play atunci cand dau sa descarc toate mi-se salveaza in telefon adica in memoria telefonului intern nu in cardul de date care il am. Va rog frumos dau funda!

6 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

La toate este asa mai intai il instalezi in memoria telefonului apoi intri la setari la administrare aplaicatii si dai pejoc si dai mutare pe card SD altfel nu poti

| Alexboss119 explică (pentru 1Q):

Am inteles, dar cand dau sa mut pe cardul de memorie imi apare,, mutare pe telefon'' ca si cand el ar fi deja introdus in cardul de memorie extern straight facedar el e pe telefon

| 1Q a răspuns (pentru Alexboss119):

Daca iti apare asa inseaman ca o parte e pe cardul de memorie si instalarea e pe telefon, la telefoanele astea nu poti sa muti o plaicatie de tot pe card instalarea ramane in telefon si iti ocupa o parte din memorie da nu chiar asa multa, nu stiu daca ai inteles

| Alexboss119 explică (pentru 1Q):

Am inteles, dar pacat ca nu pot face nimic deoarece nu mai am memorie pe,, telefon''! sad

| Deyu0713 a răspuns:

Dupa ce ai descarcat jocul intri la setari, la administrare aplicatii, selectezi jocul si dai pe ''mutare card SD''. Unele jocuri pot fi instalate direct in card dar trebuie sa fie setat de catre creatorul jocului, si acestea sunt putine. Bafta big grin

| AkiiiXd a răspuns:

Setari-aplicatii-utilizare spatiu stocare- selectezi jocul descarcat si o sa iti apara "mutare card SD" si selectezi optiunea asta. Sper ca te-am ajutat happy