| sMoKeandrei a întrebat:

Salut, va rog frumos spuneti-mi si mie care este diferenta dintre Samsung galaxy mini 2 si Samsung galaxy young, funda!

Răspuns Câştigător
| maryusmono a răspuns:

Salut,

E simplu, te uiti la specificatiile fiecarui produs si le compari. Astfel notam urmatoarele difernte considerabile:

- procesor mai bun pentru young
- versiune de android mai buna (4.1)
- young suporta pana la 64 de gb memorige fata de mini 2 care suporta doar 32

In concluzia ti-as recomanda Samsung young si in plus iti recomand sa te uiti si peste parerile celor care l-au cumparat deja pentru a identifica anumite aspecte care iti pot parea neplacute: http://bit.ly/12htE4v

5 răspunsuri:
| user5493 a răspuns:

Galaxy mini 2 e mai bun, are procesor de 800 mhz, android 2.3, memoria interna de 4 gb si 512 ram; pe cand galaxy young are un procesor de 832 mhz, tot android 2.3, dar memoria interna mai mica-189 mb, iar rami mici-289 mb.mai bun e galaxy mini 2, eu am galaxy young.

| sMoKeandrei explică (pentru user5493):

Si tu pe galaxy young ai dublu sim? ruleaza bine jocurile si aplicatiile?

| user5493 a răspuns (pentru sMoKeandrei):

Nu are dublu sim.ruleaza bine, dar nu ai spatiu in memoria interna, si multe aplicatii se instaleaza in memoria interna.

| Budishtyan_Kristina_1999 a răspuns:

Amindoua is tupe