| Ionuț1991Andrei a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpăr un Huawei p40 lite. Ce parere aveti de el? Aplicatiile se pot instala din apkpure din cate am inteles. Astept un raspuns. MULTUMESC MULT!

Răspuns Câştigător
| mustafateke7 a răspuns:

Salut! Fiind un fan al telefoanelor si dispozitivelor electronice imi pot forma o parere putin mai amanuntita...
Telefonul este unul destul de performant, vine echipat cu 128 gb de stocare, care iti zic eu, cu greu vei reusi sa ii umplii happy
Bateria are 4200 mAh, o incarci dimineata si te tine toata ziua daca il folosesti mai mereu
Camerele sunt perfecte, 48 mpx camera principala de pe spate si cu 16 mpx camera frontala, iti vor iesi poze destul de clare.
Dimensiunea ecranului este una destul de mare
Designul este unul usor placut
Ecranul are o rezolutie placuta
Androidul este avansat
Pretul este accesibil

Pe scurt, este perfect, ti-l recomand cu drag!

2 răspunsuri:
| Cosmin38384 a răspuns:

E un telefon bun la pretul lui, singurul minus e cu serviciile google, dar daca n-ai probleme e foarte bun