| mrfirehands a întrebat:

Salutare!
Am efectuat un factory reset pe un telefon Xiaomi si am ramas cu telefonul blocat, din motive de securitate imi cere sa ma loghez cu contul MI, dar problema este ca am uitat parola si nici emailul nu il mai cu care s-a creat contul pentru ca m-i s-a spart asa ca nu am cum sa mai aflu parola.
Ce pot sa fac in aceasta situatie? De o ora tot incerc sa fac ceva si telefonul tot blocat ii...

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa dus placa de baza, arunca l in gunoi, numai poti face nimic cu el

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu există nici o metodă corectă prin care să îl deblochezi.

| mrfirehands explică (pentru literallythesamebruh):

Adica? nu pot sa fac nimic?

| literallythesamebruh a răspuns (pentru mrfirehands):

Există anumite metode prin care poți face bypass, însă există posibilitatea ca telefonul să nu mai funcționeze ca înainte, sau să piardă unele funcții importante.

| Xox0 a răspuns:

Cauta serviciul clienti Xiami.
Vezi de au vreo filiala in Romania sau contacteaza-i in China, sectiunea engleza sau daca ai noroc, sectiunea in romana.
Le explici acolo, arata-le dovada ca esti proprietarul telefonul in caz de te intreaba, etc.