| mihaita3vip a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi in a lua o decizie!
Detin un iPhone 6 64gb cumparat acum o luna sigilat! Am prinit o oferta la schimb cu un Samsung Galaxy S6 64 gb sigilat +diferenta din partea lui 200-300 lei
Se merita acest schimb?!
Nu vreau ca dupa sa-mi para rau de ceea ce am facut!

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In conditiile expuse de tine da. merita.
s6 e superior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, merita din plin!

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut. Galaxy S6 normal nu e cu nimic mai bun ca performanta ca iPhone 6
Eu nu as face acest schimb in nici un caz.
2-300 lei sunt nimic in ziua de azi, o pereche de adidasi laughing.
Nu merita. iPhone 6 e mult mai elegant si e Apple e un imens avantaj care te ajuta si cand in vinzi si cand il schimbi dar nu cu S6 normal.
Samsung sta cel mai prost cu telefoane. Te scade pretul super rapid la cele second hand pe langa Apple care nu le scade asa repede pretul.
Nu vad ce avantaj ai avea sa iei acel S6. Nu te sfatuiesc sa schimbi.
Galaxy S6 Edge Plus e singuru peste iPhone 6-6s. In rest nu e nimic mai bun.
Bafta.

| mihaita3vip explică (pentru FlorinCiokan):

Salut, am uitat sa specific este s6 edge, nu ma bucur la 200 de lei cum ai spus si tu nu au nici o valoare. Din partea mea iPhone are multe lipsuri in primul rand camera foto nu se compara cu cea de la s6, contactele nu pot fi sterse multiple trebuie sa intru pe icloud nu se pot expedia decat tot cu un iphone, in aplicatia youtube nu are buton back lucruri banale la Samsung!
Cand am achizitionat telefonul (iPhone) nu am fost constient de aceste lucruri!
Ca eleganta iPhone castiga!

| FlorinCiokan a răspuns:

Tot nu l-as da. Android-ul nu e la fel de optimizat ca iOS-ul. am un LG G FLex 2 cu 3GB Ram si ultimul procesor si mai am lag laughing Multa lume s-a plans ca au lag chiar si pe S6 Edge Plus. Deci S6 Edge sigur v-a avea. Ramane la parerea ta happy Eu doar ti-am zis-o pe a mea happy

| Fidec a răspuns:

Salut. Nu sunt fan Samsung, eu detin tot un iphone 5s. Am avut diverse telefoane, Samsung, Nokia, iphone etc.
Am ajuns la parerea ca iphone este cel mai bun telefon dupa piata pana la aparitia Samsung s6/edge. Cei de la Samsung au schimbat destul de mult, atat la design cat si la performante. Eu unul te-as sfatui sa faci schimbul, daca telefonul este sigilat + diferenta din partea lui, clar merita. Bafta!