| Ager1977 a întrebat:

Salutare, am o problema cu telefonul meu.Am o cartelă Sim Reglo mobile dar nu o acceptă, cere codul Puk! Mai am două telefoane si in celelalte le acceptă fără probleme! Am incercat desimlockage la Orange dar nu e această metodă! Imi cere codul Puk! Ajutor!

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Cred sincer ca ai gresit ceva cras
ar trebui sa scoti cartela si sa o bagi in alt telefon pana o deblochezi
codurile alea sunt per cartela, nu per telefon, daca ai ajuns la codul PUK2 (nu am auzit de Pui) atunci inca o greseala si cartela se blocheaza definitiv!

in alta ordine de idei, de ce nu dai tu telefon la Reglo mobile si ii intrebi de sanatate?!? e cartela lor pana la urma!

| cfrtobias a răspuns:

Daca cere codul PuK(i) suna la *100# de pe alt telefon sau alt numar si pui numarul https://www.orange.ro/help/am-blocat-codul-pin-cum-aflu-codul-puk-91