| cfrtriaj a întrebat:

Salutare.am un telefon cu memorie mica 150 mb si card de 4 gb.am sistemul android si de pe androidmarket unele aplicati si jocuri nu se instaleaza pe card si nici nu pot sa le mut pe card.am umplut memoria telefonului de am ajuns la 10 mb si nu ma mai lasa nici sa scriu sms-uri.nu vreau sa dezinstalez aplicatile care le folosesc pentru ca vreau sa mai instalez pe card altele sau actualizari nu mai lasa ca nu mai am memorie.ce fac si eu in cazul asta. daca fac root la telefon merg mutate in card.multumesc

2 răspunsuri:
| Gsm_Ovidiu_1987 a răspuns:

Tot ce iti trebuie este aplicatia App2SD,este gratis pe androidmarket.
Sau, daca ai nevoie si de un file explorer bun, poti lua File Expert.Aceasta aplicatie are si functia de App2SD,dupa parerea mea mult mai bun, la fiecare instalare a unei app te intreaba daca vrei s-o muti pe SD.Plus ca primesti si un file explorer exceptional.
Pentru o rulare fluenta a androidului iti recomand sa instalezi si Clean Master.
Pentru alte nelamuriri si probleme ma poti gasi si pe FB, Ovidiu GSM.
O zi buna!

| cfrtriaj explică (pentru Gsm_Ovidiu_1987):

Nu merge.la aplicatii telefon nu ami apare nimic.>>pe telefon 0>>pe card 29>>numai in telefon 2>>chiar alea 2 jocuri pe care nu le pot muta. unul de 30 mb si altul de 20mb.cel de 30 mb ma joc de unan jumate si nu ma indur sa al sterg.iar celalalt m-am blocat ca nu mai pot sa al actualizez si am ramas la ultimul nivel si nu mai pot inainta cum am vazut pe youtubee.multumesc de informatia data.