| VladMC a întrebat:

Azi mi-am cumparat telefon cu android si nu ma descurc sa instalez jocurile cu fisier rar.Cine ma poate ajuta?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| einsteinchen a răspuns:

Sistemul de operare Android nu stie sa dezarhiveze fisierele rar. Trebuie sa folosesti fisiere cu extensia apk.

| ItIsAlright a răspuns:

De pe Google Play e cel mai bine dar trebuie sa fi conectat la wireless. Eu multe le-am gasit gratis pe mobile 9. Trebuie sa intri pe calculator si sa le descarci cu cablul USB daca vrei de pe acest site.

| Kinda a răspuns:

Buna cred ca eu te pot ajuta, ai nevoie de winrar pentru android... majoritate jocurilor. aplicati se iau de pe magazin play (sau google play ) de acolo poti lua winrar pentru andoid dar sa stii daca vrei sa instalezi un joc pe telefon trebuie sa fie.apk.apk e pentru android asa poti sa instalezi jocuri...