| ZoLd a întrebat:

Salutare, ce sa aleg dintre LG Q6 Si Huawei p9 lite 2017?

Răspuns Câştigător
| DeXul a răspuns:

LG Q6 folosește procesorul Qualcomm Snapdragon 435 de tip octa-core la 1.4 GHz iar P9 Lite 2017 are un procesor mai rapid, tactat la 2.1 GHz.
Q6 are un ansamblu hardware din zona low-cost a Qualcomm, iar rezoluția de 2160×1080 pixeli îl pune serios la lucru. Procesorul se incalzeste repede = energie disipată, reducere a frecvenței procesorului și performanțe mai slabe.
Ca si performante si experienta de utilizare iti recomand P9 Lite 2017, dintre cele doua. Singurul neajuns al lui P9 Lite ar fi capacitatea de stocare mai mica, 16 Gb vs 32 Gb.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Uite aici un tabel comparativ cu cele două ce te ajută să alegi ce ti se potrivește mai bine.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=7983&idPhone2=8756

| anonimg a răspuns:

Era bine sa pui cate un link cu fiecare dintre cele doua telefoane.
Uite aici o comparatie: https://www.emag.ro/compare/DNS65NBBM,DYH6R3BBM/
Eu as alege Lg, pentru ca are 3 gb ram si 32 gb memorie interna.
Huawei are 2 gb ram si 16 gb memorie interna.
Eu as alege unul din acestea, chiar daca unele nu au mufa jack pentru casti, ci doar un adaptor: https://www.emag.ro/......priceasc/c

| DeXul a răspuns (pentru anonimg):

Huawei P9 2017 are 3 Gb RAM, nu 2.

| Bombardieru1997 a răspuns:

Salut. Huawei p9 iti recomand din propria experienta. Sper ca te-am ajutat big grin

| KZYukki a răspuns:

Eu iti recomand LG Q6

| Iulian32bosss a răspuns:

Salut, eu zic p9 lite este mai bun și este frumos sper că te-am ajutat happy