| EmanuelEmy7 a întrebat:

Salutare comunitate! Am o problema cu un pc mai vechi pe care tatal meu il utilizeaza in prezent. Odata la o saptamana, cand il pornesc apare ecran albastru doar cu mesajul uefi bios sus si apoi se inchide, porneste automat in acelasi format, asta repetandu-se de aprox. doua ori, iar a treia oara porneste normal intrand in windows. Aveti idee cum se poate rezolva? Merci! happy

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Una din piese este pe duca. Banuiesc HDD-ul. Cineva care poate schimba piesele te-ar putea ajuta. Du-l la un service!

| EmanuelEmy7 explică (pentru Salontanul):

Nu cumva e de la sursa? Ca mi-a facut asta dupa o luna de la achizitia pieselor.

| Salontanul a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Trebuie vazut. Asa nu se poate spune concret. Ai o sursa de rezerva? Nu! Deci, la service!

| EmanuelEmy7 explică (pentru Salontanul):

Sa vad, merci.

Răspuns utilizator avertizat