| raullazar a întrebat:

Se poate pune un display de pe iPhone 7 pe iPhone 8 sau invers? Stiu ca dimensiunile diferă cu câțiva mm, dar mă gândeam ca ar fi posibil.

Răspuns Câştigător
| SasaSasa2000 a răspuns:

Iphone 7 are 4.7 Inch iar
Iphone 8 are tot 4.7 dar conectivitatea este diferita. la 8 ai senzorul de proximitate in partea stanga a difuzorului si la 7 ai camera in partea stanga...
Iar sistemul de fixare a ecranului difera dela model la model deci.
NU poti pune un display de pe iPhone 7 pe iPhone 8 sau invers.
Sper ca te am ajutat.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu pentru ca nu sta cum trebuie si se strica mai rapid.

| raullazar explică (pentru SasaSasa2000):

Mersi frumos!

| Anuket a răspuns:

Nu cred.