| Ghostplayer a întrebat:

Am primit câțiva bani cadou de ziua mea.
M-am gândit sa imi cumpar un telefon. Am de ales dintre iphone 6s si iphone SE.
Diferă ecranul dintre cele doua din câte am auzit si cateva funcții, design-ul bineînțeles.
Am auzit de SE ca prin faptul ca arată exact ca 5s nu este mai deosebit, dar 6s-ul costa si mai mult.
Ma gândeam daca merita toate astea 1.000 lei. Adica daca merita diferența dintre cele 2 atat de mult. Chiar nu stiu. Daca voi ați fi fost in locul meu ce ați fi ales?
Intr-adevăr 6s-ul este superior, dar si diferența este una măricică.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai deja telefon, nu arunca banii pe ceva inutil, foloseste-i pentru o tabara, ori excursie, bucura-ti sufletul si mintea cu ceva unic, o experinta unica, pe care sa o traiesti, sa o experimentezi.

| relian a răspuns:

Cat costa iphone 6S acolo in RO? In america costa 600$ nou de la magazin deblocat din fabrica.Deci daca ai pe cineva in america care vine acasa e f simplu, spui aluia sa cumpere tui dai banii si ai rezolvat.Bine acum depinde si cat costa acolo.Mie imi place mai mult 6s decat SE.Ce spun eu este cu 32 gb asta de 6 sute. Daca vrei de 128 gb costa 700$.Dar la banii astia poti lua un iphone 7 ca la pret e cam la fel cu 6S. Spun daca cunosti pe cineva in america asa sa nu platesti nimic, ma refer la vama.SE costa 450 de 32 gb si 550$ ala de 128 gb. Poti lua si dupa ebay dar nu stiu cu vama cum este acolo in RO.6S este f bun eu nu am avut nici o problema, il am de cand aparu.Eu as fi ales 6S dar as fi luat telefonul din america nu din ro.Sincer din ro eu nu as lua nimic laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

6s frate,nu asculta celelalte comentarii ca nu merita sau ceva, eu am iphone si nu merge super, diferenta e mica daca stii unde sa te uiti, exista la Amanet o gramada de telefoane, pe olx, un iphone 6s (Second hand) costa 1400-1600 lei, nu are rost sa dai 2800 sau cat e in magazin nou, verifici icloud+itunes sa nu aibe vreun cont, verifici tot tot la el si il cumperi si iesi si in +, am colegi care si-au luat 6s SH si nu au vreo problema, doar fi atent la icloud si alte chestii minore.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

''nu merge super''am gresit cand am scris rapid, e Merge super happy u know... xD

| DavidoffUser a răspuns:

Eu am nevoie acum de niste ochelari smecheri, tricouri si-un ceas ca pe celalalt l-am spart.Aia-s 1000 de lei, ma pipi in el de iphone.

| Diana661 a răspuns:

SE este deja un model cu design invechit rau de tot cu marginile alea late si patratose...Automat si camera foto este inferioara lu 6S, nu mai vorbesc de memorie...

| AKH404 a răspuns:

Nepoate, nici unul din cele două modele. Știi cum de blochează 6s? Zici că e Android din ăla găsit pe Allview. Nu îți recomand nici unul din astea. Spune mi cat ai bugetul și îți arăt eu câteva modele bune.

| Mitycuta a răspuns:

Are dreptate Jasmina. Ai mai mult de câștigat asa. dai 1000 de lei sau poate mai mult si te tine mai putin de un an și asta în cazul în care ai grija de el, nu merita.