| Manuel86 a întrebat:

Salutare. Stie cineva daca Samsung A52s 5G are functia "fotografie in miscare"?
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

"acum 8 minute | Manuel86 explică (pentru Brizbriz):
Deci are?"

mda, nota spre mine insumi... "NU MAI FI CRIPTIC"

da, ARE, "stabilizare optica" inseamna exact asta, ca, daca o imagine se misca, camera e capabila sa o prinda stabil, evident are limite, dar e MUUUULT mai buna decat una fara

si te rog sa ma crezi, ca la un moment dat am dat pe un telefon 700eu NUMAI pentru asta

6 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Da,are. Și modelele mai vechi decât el au.

| Manuel86 explică (pentru literallythesamebruh):

Multumesc mult! Credeam ca nu au fiind mai ieftine decat cele din gama S.

| Brizbriz a răspuns (pentru Manuel86):

OIS = Optical (nu gigital) Image Stabilization
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a52s_5g-11039.php
modelul ala are:
"MAIN CAMERA Quad 64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.7", 0.8µm, PDAF, OIS"
si... SURPRIZA, nu e cea mai folositoare la poze in miscare, ci la poze cu lumina scazuta, unde, din cauza timpului de expunere mare, fara OIS pozele ies "miscate"

| Manuel86 explică (pentru Brizbriz):

Deci are? Sau ceva de genul asta?
Nu ma pricep la "datele" astea. De asta am si intrebat aici.
Din ce-am inteles este un telefon bun la camera dar ma intereseaza functia asta ca sa pot da putin inapoi in caz ca nu-mi place poza.
Imi place functia. O stiu de la cele din seria S.
Multumesc mult!

| Manuel86 explică (pentru Brizbriz):

Multumesc mult!
Ca telefon de baza am un S21 plus, am fost sa platesc abonamentul si m-a convins sa iau si un A52s...Asa fac astea, cand prind ocazia.
Voiam sa stiu daca il tin sau il vand!

| Brizbriz a răspuns (pentru Manuel86):

Cu placere

| Brizbriz a răspuns (pentru Manuel86):

"acum 8 minute | Manuel86 explică (pentru Brizbriz):
Deci are?"

mda, nota spre mine insumi... "NU MAI FI CRIPTIC"

da, ARE, "stabilizare optica" inseamna exact asta, ca, daca o imagine se misca, camera e capabila sa o prinda stabil, evident are limite, dar e MUUUULT mai buna decat una fara

si te rog sa ma crezi, ca la un moment dat am dat pe un telefon 700eu NUMAI pentru asta