| DjMitZză a întrebat:

Am de gand sa cumpar o placa de Galaxy S4 i9506 dar are problema, aceea cu "Casti conectate". Am mufa jack de la alt telefon, daca o schimb, va mai aparea asa? Sau stie cineva exact si sigur cum se poate rezolva?

4 răspunsuri:
| SSJGohan3 a răspuns:

Mai si eu am un s4 cu acceasi problema, pai imi merge daca bag castile, sa vorbesc merge pe difuzor, si daca ai schimba mufa jack ar trebui sa mearga. Ideea e ca eu l-am scapat in apa si de aia nu mai merge, nu schimb mufa jack pentru ca poate s-a stricat vreun pin care o leaga la placa de baza a telefonului si nu are sens...Dar daca tot ai mufa jack de ce nu o pui? Sa desfaci s4 e chiar usor si sa schimbi piesa la fel de usor, nu ai nevoie neaparat de un service gsm ca nu prea ai ce strica daca esti atentwinking So spor.

| DjMitZză explică (pentru SSJGohan3):

Pai am mai desfacut s4-uri, nu se pune problema de asta, faza e ca vreau sa stiu sigur daca se poate rezolva daca schimb mufa aia, ca sa nu cumpar placa si apoi sa raman cu ea asa cu defectul ala.

| SSJGohan3 a răspuns (pentru DjMitZză):

Cum ti-am mai zis, daca problema tine de mufa jack o va repara, iar daca a fost ceva de pe placa de baza nu o va repara. Dar is peste 80% sanse sa o repari daca schimbi mufa..Asta daca nu a fost scapat in apawinking

| DjMitZză explică (pentru SSJGohan3):

Am inteles, voi incerca sa schimb mufa iar daca se rezolva revin cu un raspuns. Mersi oricum pentru informatie.