| AlexSFX a întrebat:

SALUTARE TPU! Am si eu un card de 8GB MicroSD pe care telefonul nu mi-l mai citeste, dar atunci cand il conectez la PC il citeste.Ce pot face ca sa mi-l citeasca iar?

Răspuns Câştigător
| emilitalia a răspuns:

Mai ai o singura incercare...incearca si alt card pe telefonul tau si daca merge atunci cumpara alt card. Asta este. Mos Craciun nu este tot timpul generos.

| AlexSFX explică (pentru emilitalia):

Alt card merge, Multumesc oricum, tu ai fost singurul care sa straduit sa ma ajute.Sarbatori Fericite!

| emilitalia a răspuns (pentru AlexSFX):

Si tie la fel Alex ...Sarbatori fericite si La Multi Ani

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O optiune ar fi sa formatezi cardul. Daca nici atunci nu ti-l citeste, resofteaza-ti telefonul. Daca nici asa nu merge, du-l la garantie ca nu e de la card ci problema e in telefon.

O zi placuta!

| emilitalia a răspuns:

Incearca si reformateaza cardul si poate ai noroc.

| AlexSFX explică (pentru emilitalia):

L-am reformatat de 3 ori si degeaba, si cum am mai spus daba il conectez la un pc cu card reader mi-l citeste.Si l-am incercat si la alt telefon si nu il citeste nici la acela.

| emilitalia a răspuns (pentru AlexSFX):

Nu stiu cum ai facut tu reformatarea dar pentru cardurile de telefon se face o altfel de formatare. Cardul trebuie formatat, FAT32. Daca este intre 4 si 8GB asa cum zici tu ca al tau are 8 size alocation 8192 e ideal. Bafta.

| AlexSFX explică (pentru emilitalia):

In fat32 l-am formatat si eu, si am incercat si in alt format 'exfat', ca am crezut ca poate o sa-l citeasca.

| MrHH a răspuns:

Trimite-l in clasa I, asa isi va aminti cum se citeste